ONLİNE TERAPİ

Reve Psikoloji | Online Terapi - Ankara - Uzman Terapistler

Online terapi, sosyal mesafenin korunduğu pandemi sürecinde veya terapistlerinden farklı bir ülkede/şehirde yaşayan kişiler için psikoterapi hizmetine ulaşmanın en kolay yoludur. Online terapi aynı zamanda psikolog hizmetine erişimin sınırlı olabileceği alanlarda yaşayan kişiler için de oldukça verimli bir seçenektir.

Online terapide günlük hayatta danışmanlığa ihtiyaç duyulan birçok problem konusunda yardım alındığı gözlemlenmekte. Yüz yüze terapilerdeki gibi verim alınabilmektedir. Geleneksel yüz yüze terapi için yer değiştirmede zorluk çekecek kişiler de (kronik hastalık, fiziksel engel ...vb), internet tabanlı görüşmelerden yararlanabilirler. Aynı zamanda Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Anksiyete, Panik Atak, Agorafobi (açık alan korkusu) gibi psikolojik durumlar için de kullanılabilir.

Online (Çevrimiçi) Terapi Nasıl Yapılır?

Online terapiler için görüntülü/sesli iletişim araçları kullanılır. Fiziki görüşmelerde (Yüz yüze) olduğu gibi uzmanlar ve danışanlar kesintisiz bir iletişim sağlayabilir. Seans için belirlene etik kuralları terapist danışanı ile paylaşır. Bu kurallar yüz yüze terapideki belirlenen etik kurallar ile hemen hemen aynıdır. Özetle danışanın kendini rahat ifade edebildiği, güvende hissettiği her ortam seans ortamı için uygun hale getirilebilir. Skype, whatsapp veya FaceTime üzerinden yapılan görüşmelerde samimiyet yine terapist ve danışan arasındaki terapötik ilişki ile şekillenir.

Online Terapi Fiyatı Nedir?

Çevrimiçi terapi danışanın getirdiği duruma bağlı olarak seçilecek terapi tekniği ile değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için ücretsiz ön görüşmeden faydalanarak iletişim sağlayabilirsiniz.

Online Terapi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Çevrimiçi terapiler yüz yüze terapilerde olduğu gibi etkisini göstermektedir. Danışanın direnç durumuna, kullanılan tekniğe bağlı olarak değişmekte, yüz yüze terapide olduğu gibi etki etmektedir. Dünya Psikiyatri Dergisi'nde yayınlanan çalışmalara göre, online terapi yoluyla psikoterapi gören kişiler "yüksek düzeyde memnuniyet" bildirmektedir. Online Terapi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçip, ücretsiz ön görüşmeden faydalanabilirsiniz.